Helyszíni beépítés

Hogyan történik nálunk a helyszíni beépítés?

Miért fontos a helyszíni beépítés?

Ha tőlünk vásárolja meg a konyhabútorát, akkor már biztos, hogy:

  • Milliméter pontosan az Ön konyhájába terveztük meg a bútort.
  • Maximálisan ki lettek használva a helyiség adottságai és a bútor tárolási kapacitása.
  • Tanácsadóink a lehető legoptimálisabb elrendezéssel tervezték meg a konyháját.

Mindezek után kár lenne, ha nem egy szakértő csapat építené be az új konyhabútorát.

Ezért tartjuk fontosnak, hogy a tervezéstől, a helyszíni beépítésig olyan tapasztalt szakemberekkel támogassuk ügyfeleinket, akik legfeljebb 1-2 nap alatt beépítik az új konyhabútorát és minden helyzetet amely felmerülhet a beépítés során azt meg tudják oldani.

Milyen komplikációk merülhetnek fel, egy konyhabútor beépítés során?

Probléma#1: Előfordulhat, hogy a helyszínen nem tökéletesen vízszintes a padló vagy nem függőleges a fal, illetve nem merőlegesek egymásra a falak. Ilyenkor nincs könnyű dolga annak aki beépíti a bútort, mert minden bútorelemet vízszintbe kell állítani.

Probléma#2: Gázcsövek futnak a falon, a fal kiugrik itt-ott. Ilyenkor bele kell vágni az elemekbe, hogy a mozdíthatatlan dolgok elférjenek az elemekben. Sok gyártónál ilyenkor ugrik a garancia arra az elemre, amelybe bele kellett vágni.

Megoldás: Nekünk nem okoznak gondot, ha nem függőlegesek a falak, vagy a padló. Igazából okoznak, de megoldjuk, mert már több ezer konyhabútort építettünk be az elmúlt 25 év során.

Nálunk a garancia továbbra is él azokra az elemekre is, amelyeket be kellett faragni a helyszínen, hogy be lehessen építeni a bútort.

Probléma: Lehetséges, hogy szükség van olyan szerszámra amely egy átlagos háztartásban nincsen. Ilyen esetben el kell menni és beszerezni a hiányzó szerszámot. Valószínűleg a beépítés során többször is előfordulhat, hogy valami hiányzik. Ilyenkor a beépítési munka megáll és el kell menni a szükséges szerszámokért. Ez időveszteség és bosszúság, ráadásul extra költségek.

Megoldás: A mi csapatunk egy kisbusznyi szerszámmal megy ki a helyszínre, nincs olyan eset, amihez ne lenne szerszámunk.

Probléma #1: Ha Önök építenék be a bútort, akkor számítani kell arra, hogy nem lesz készen hamar. Ez egy külön szakma, érthető, ha hobbiból szerelgetőknek nem áll össze 1 nap alatt a bútor. Viszont addig kerülgetni kell az elemeket a lakásban és használhatatlan a konyha.

Probléma #2: Másik asztalos olcsóbban építi be a bútort. Lehet hogy olcsóbban, de biztosan nem szívesen építi be a más által megtervezett és összeszerelt bútort. Ha nem sikerül aznap befejeznie a munkát, akkor itt is lehet majd kerülgetni a félkész bútort és várni az asztalosra, hogy a többi munkája mellett majd ideér befejezni ezt is.

Megoldás: Mi örömmel, általában 1 nap alatt beépítjük a helyszínen a konyhabútort. Nagy méretű konyhabútorok esetében, illetve ha van még gardróbszekrény, nappalibútor vagy előszobabútor amit még be kell építeni akkor is legfeljebb 2 nap alatt végeznek szakembereink. Így nem kell tovább kerülgetni a bútort és azonnal használatba is lehet venni.

Probléma: Ilyenkor a felelősség megoszlik a konyhabútor gyártó és a beépítő cég között. A beépítő cég felelőssége a beépítési munka minőségére terjed ki. A konyhabútor gyártója pedig a bútor minőségéért felelős. Viszont ha a beépítő a saját hibáját (pl.: leütötte egy ajtófront sarkát) áttolja a gyártóra, akkor abból hosszadalmas vita lehet.

Megoldás: Nálunk mi gyártjuk a bútort és mi is építjük be. Minden gyártás és beépítés során előforduló hiba a mi felelősségünk és mi is fogjuk megoldani. Helyszíni beépítés után és az átadás előtt ezért mi alaposan körbefotózzuk a bútort, hogy a bútort mi hibátlanul adtuk át.

Gyakran felmerülő kérdések a helyszíni beépítéssel kapcsolatban

Egy átlagos konyhabútor beépítése 1 nap allatt elkészül. Attól függően, hogy milyen méretű a konyha és mennyire bonyolult, lehet 2 nap is. Fontos azonban megjegyezni, hogy minden projekt egyedi, ezért a pontos időt mindig a szerződéskötés során tudjuk megmondani. Ilyenkor egyeztetjük le az helyszíni beépítés időpontját is.
A végleges szerződésben pontosan szerepel, hogy milyen feltételek szükségesek a helyszíni beépítéshez, de néhány gyakrabban előforduló pontot kiemelünk:
  1. A bútoroknak a szerelés emeleti szintjén kell lennie, ha nem mi szállítjuk ki.
  2. Szerelést építési/felújítási területen nem végzünk, mert más kivitelezési munkák nem zavarhatják a szerelést
  3. A bútorok szerelését (munka-, és balesetvédelmi okokból) kizárólag fűtött/temperált (minimum 18°C hőmérsékletű), mesterséges világítással ellátott, fedett helyiségekben végezzük.
  4. A Megrendelő kötelessége gondoskodni a szerelési helyiségben megfelelő teljesítményt (220V, 16 Amper) biztosító áramfelvételi lehetőségről.
  5. A helyszíni beépítés feltétele a kulúrát illemhely (mosdó, angol WC).
Igen. Teljeskörű garanciát vállalunk a beépítésre és a bútorra is. Erről bővebben a Szolgáltatások > Garanciák és Támogatás menüpont alatt olvashat.
Szerződéskötéskor választhat időpontot a helyszíni beépítésre. Tudjuk, hogy egy építkezés, felújítás során nem mindig lehet pontosan megmondani, hogy mikor lesz készen a helyszín. Ezért a szerződésben szerepel, hogy ez az időpont egyszer, díjmentesen módosítható egy olyan időpontra, ahol nekünk van még szabad időpontunk.
A helyszíni beépítés nem tartalmazza a következőket:
  • A régi konyhabútor szétszerelése és elszállítása.
  • A szakipari bekötés nem az asztalos kollegák feladata, ezért kérjük hívjanak megfelelő szakembert a bekötésekhez (villany, víz, gáz). Ez azért is fontos, mert a beépített gépekre csak úgy él a garancia, ha szakszerviz köti be, erről pontos infót talál a konyhagépoek garanciajegyében.

Kérjen időpontot díjmentes konyhabútor tervezésre és ajánlatra!

Elképzelései alapján egy szakértőnk megtervezi Önnek új konyhabútorát egy 90 perces konzultáció alatt.

A konzultáció után e-mailben elküldjük ajánlatunkat.
Megrendelés esetén 3D látványtervet készítünk, majd a helyszíni felmérés után legyártjuk, majd beépítjük új konyhabútorát.

Kérjen időpontot!